Sākas cīņa par godalgotām vietām «RTU Open 2019»

Pirmo reizi pārsniedzot 1000 dalībnieku slieksni, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā sācies Ziemeļvalstīs lielākais šaha festivāls «RTU Open 2019». Šogad tas norisinās jau devīto gadu, pulcējot gan pasaulē zināmus lielmeistarus, gan amatierus, un festivāla programma papildināta ar jauniem turnīriem, pirmo reizi iekļaujot arī bridžu.

«Katra spēle ir kā eksāmens dalībnieku prasmēm, koncentrēšanās spējām un cīņas sparam. Un, lai arī daudzi uzskata, ka «Riga Grand Prix» ir galvenais šaha turnīrs Rīgā šogad, tā nav. Rekordlielā dalībnieku skaita dēļ tas ir «RTU Open 2019»,» aicinot svinēt šaha svētkus, atklāšanas pasākumā uzvēra Eiropas Šaha savienības viceprezidente Dana Reizniece-Ozola.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) finanšu prorektors Ingars Eriņš atzina, ka aizsākot festivālu pirms deviņiem gadiem, rīkotāji varējuši tikai sapņot par tik kuplu dalībnieku skaitu. «Šogad piedalās dalībnieki no 48 valstīm – tā ir lieliska iespēja satikt un mēroties spēkiem ar šahistiem no valstīm, uz kurām varbūt nav iespējams tik viegli aizbraukt,» uzsvēra I. Eriņš.

«Esmu pagodināts, ka jau devīto reizi notiek starptautiskais šaha festivāls, kas nes manas alma mater vārdu. Šogad tam ir pievienojusies vēl viena spēcīga dalībniece – D. Reizniece-Ozola,» uzsvēra festivāla organizators, RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

«RTU Open» atklāšana notika 5. augustā, bet to ievadīja turnīri nedēļas nogalē – Ātrspēles jeb blica turnīrā, kas notika 3. augustā, pirmās septiņas vietas ieņēma Indijas pārstāvji, pirmajā ierindojoties Šardulam Gagarem (Shardul Gagare), bet no Latvijas pārstāvjiem labākais rezultāts – 15. vieta bija Tomam Kantānam. Pavisam šajā turnīrā sacentās 167 šahisti. Ātrā šaha turnīrā, kas notika 4. augstā, labākais izrādījās Vācijas pārstāvis Rasmuss Svane (Rasmus Svane) Arī šajā turnīrā labākas Latvijas pārstāvis, ierindojoties 6. vietā, bija T. Kantāns. Pavisam šajā turnīrā sacentās 187 šahisti. Bridža turnīrā, kas bija divu sesiju pāru turnīrs un Latvijas tūres 3. posms, uzvarēja Jānis Romanovskis un Māris Purgailis. Pavisam tajā piedalījās 31 pāris jeb 62 bridžisti.

«RTU Open 2019» notiks deviņi dažāda līmeņa meistarības spēlētājiem paredzēti turnīri, un tie norisināsies līdz 11. augustam. Kopējais balvu fonds ir 26 000 eiro.

Turnīrus būs iespējams vērot arī video tiešraidē. «RTU Open 2019» rīko RTU un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Festivāla norisi atbalsta RTU, LŠF, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Latvijas Sporta federāciju padome un «Baltic Law offices».

Fotogalerija.